Планы мероприятий

ПРОЕКТ «Интересный день суббота»

развернуть

Цель: создание воспитывающей среды для развития и саморазвития личности каждого участника образовательного процесса

Задачи:

  • создать условия для развития интеллектуальной, творческой, культурной, физически здоровой, самостоятельной личности учащегося;
  • формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;
  • приобщить учащихся к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;
  • формировать патриотизм, уважение к ветеранам Великой Отечественной войны и местам воинской славы;
  • формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;
  • содействовать формированию гармонично развитой общественно активной личности;
  • повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;
  • создать условия для успешной социализации личности учащихся

 

Направления работы

  1. Физкультурно-оздоровительная работа:

- лекторий по ЗОЖ;

- дни здоровья, спорта и туризма;

- час футбола;

- спортивные секции;

- физкультурно-оздоровительные занятия;

- спортивно-массовая работа;

- работа по профилактике вредных привычек

 

  1. Туристско- краеведческая деятельность:

- туризм;

- экскурсии;

- краеведение.

 

  1. Интеллектуальная деятельность:

- районные конкурсы интеллектуальной направленности;

- предметные тематические мероприятия;

- общешкольные и внеклассные культурно-массовые мероприятия;

- компьютерные игры;

- мероприятия интеллектуальной направленности.

 

  1. Деятельность детских общественных объединений:

- включение детей в различные виды социально активной деятельности;

- деятельность детских общественных объединений БРПО, БРСМ.

 

  1. Деятельность социально педагогической и психологической службы:

- психологическое просвещение;

- консультации;

- детско-родительская гостиная;

- диагностико-коррекционная деятельность;

- правовые лектории;

- утверждение здорового образа жизни, профилактика вредных привычек

 

  1. Внеурочная трудовая деятельность:

- общественно полезный труд;

- профориентация;

- мероприятия экологической направленности.

 

Организация и контроль

  Планирование организационно-содержательной работы в шестой школьный день осуществляется с участием учащихся и их законных представителей.

  Воспитательные функции в шестой школьный день выполняют все педагогические работники учреждения.

Координирует, моделирует и контролирует воспитательную работу заместитель директора по воспитательной работе

 

Формы работы

  • проведение воспитательной работы в классе;
  • занятие объединений по интересам, спортивных секций;
  • проведение общешкольных воспитательных мероприятий;
  • проведение Дней здоровья, спорта и туризма;
  • проведение спортивных соревнований в рамках районной и школьной спартакиады
  • проведение тематических дискотек
  • проведение экскурсионных поездок, походов;
  • работа клуба детей и родителей «Огонёк»;
  • работа экологического волонтерского отряда «Зелёная планета»;
  • проведение благотворительных акций

 

Ожидаемый результат

- повышение уровня воспитанности учащихся;

- укрепление физического и психического здоровья;

- развитие творческого потенциала личности каждого учащегося;

- осознанное понимание важности общественно-полезного труда,

- осознанное участие в различных  социально значимых проектах;

- более тесное взаимодействие школы, семьи и социума

свернуть

План мероприятий на 4 четверть

развернуть

План мерапрыемстваў шостага школьнага дня

на IV чвэрць  2019/2020  навучальнага  года

 

Дата

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Месца

правядзення

 

Адказныя

 

 

 

 

 

11.04

ДЗЕНЬ  ПРАФІЛАКТЫКІ

 

 

 

Гульня-віктарына “Паутина”

VI – IX класы

8 клас

Рутко С.І.

Жураўлевіч В.М.

Кансультацыя “ Влияние семейного воспитания на формирование у ребенка агрессивного поведения”

Законныя прадстаўнікі

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Турнір па міні - футболу

V – VII класы

Стадыён

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

 

 

 

 

18.04

ДЗЕНЬ ЭКАЛАГІЧНЫХ ВЕДАЎ

 

 

 

Інтэлектуальная гульня “Экабатл”

II – IV класы

3 клас

Жыліч І.М.

Выніковае мерапрыемства Тыдня біялогіі і геаграфіі

V – XI класы

Актавая зала

Качановіч І.С.

 Спаборніцтвы па валейболу “ Мяч над сеткай”

VIII – XI класы

Стадыён

Чарняк Ф.Ф.

Навучальны занятак на базе Раённага інавацыйнага адукацыйнага цэнтра бяспекі

IV клас

ДУА “СШ №6 г.Салігорска”

Валатовіч Л.І.

Занятак з элементамі трэнінга “Экзамен без стресса”

IX, XI  класы

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Кніжкіна бальніца

актыў

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

 

 

 

 

25.04

 

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

 

 

 

 Вясеннія школьныя малыя Алімпійскія гульні.

 II – XI класы

Стадыён

Чарняк Ф.Ф.

Дзень памяці – 26 красавіка “Чорная быль”

II – XI класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Навучальны занятак на базе Клуба Юных выратавальнікаў пажарных

VI клас

ДУА “Гімназія №2 г.Салігорска”

Пракаповіч Т.А.

Трэнінг “Как успешно подготовиться к экзаменам”

IX, XI класы

11 клас

Жураўлевіч В.М..

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

 

Жураўлевіч В.М..

 

 

 

02.05

ДЗЕНЬ ПАМЯЦІ

 

 

 

Фестываль патрыятычнай песні

V – XI класы

Актавая зала

Рудзеня І.А.

Класныя кіраўнікі

Дайджэст каля выставы “Вайна. Перамога. Памяць” (да Дня Перамогі)

II – IV класы

Бібліяэка

Камароўская А.І.

Дыспут “Што значыць быць патрыётам?”

VIII клас

5 клас

Жураўлевіч В.М.

Аперацыя “Абеліск”

V – XI класы

Соцыум

Класныя кіраўнікі

Спаборніцтвы па міні -  футболу  

V – VII класы

Стадыён

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                           

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

 

 

 

 

16.05

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

 

 

 

Вясеннія школьныя малыя алімпійскія гульні

II – X класы

 

Стадыён

Чарняк Ф.Ф.

Лекцыя «Профилактика употребления курительных смесей в подростковой среде»

Законныя прадстаўнікі

Актавая зала

Жураўлевіч В.М.

Навучальны занятак на базе  Цэнтра бяспекі дарожнага руху Салігорскага раёна

VII клас

ДУА “СШ №1 г.Салігорска”

Нагорная І.А.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

 

 

 

 

23.05

ДЗЕНЬ ТУРЫЗМА

 

 

 

  Турысцкі злёт

V – X класы

Школьны парк

Чарняк Ф.Ф.

Класныя кіраўнікі

Пасяджэнне клуба дзяцей і бацькоў “Агеньчык”. Свята “Бывай, пачатковая школа!”

I – IV класы

Актавая зала

Лагун Н.М.

Тэматычная паліца “У дапамогу тым, хто здае экзамены”

IX, XI класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Кансультацыя “Как поддержать ребенка в период экзаменов и вступительной компании»

Законныя прадстаўнікі

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

 

 

 

30.05

ДЗЕНЬ АКТЫЎНАГА АДПАЧЫНКУ

 

 

 

Паходы выхаднога  дня

 

V – X класы

Лясная зона

Чарняк Ф.Ф.

Віктарына “Бяспечныя канікулы”

II – IV  класы

4 клас

Жураўлевіч В.М.

Прэзентацыя аб’яднанняў па інтарэсах “Свет маіх захапленняў”

II – IX класы

Установа

Педагогі дадатковай адукацыі

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

свернуть

План мероприятий на 3 четверть

развернуть

План мерапрыемстваў шостага школьнага дня

на III  чвэрць  2019/2020  навучальнага  года

 

 

Дата

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Месца

правядзення

 

Адказныя

 

 

 

 

 

18.01

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

 

 

 

Дзень лыжніка.

II – XI класы

 

Стадыён

Чарняк Ф.Ф.

Групавы занятак «»Опасности, которые нас подстерегают»

VII  клас

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Пасяджэнне актыву бібліятэкі

IV - XI класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

 

25.01

БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА

 

 

 

Пасяджэнне клуба дзяцей і бацькоў “Агеньчык”. Праблемны семінар

“ Непослушный ребенок”

I – IV класы

4 клас

Лагун Н.М.

Кансультацыі па вучэбных прадметах, сустрэчы з класнымі кіраўнікамі

V – XI класы

Класныя пакоі

Класныя кіраўнікі

Шашачна-шахматны турнір

VII – XI класы

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Гучныя чытанні “У гасцях у добрай кніжкі»

II, III класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Кансультацыя  “Конфликты в воспитании несовершеннолетних”

Законныя прадстаўнікі

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

 

 

 

 

 

 

01.02

 

ДЗЕНЬ ШКОЛЬНЫХ НАВУК

 

 

 

Выніковае меапрыемства Тыдня фізікі і хіміі

V – XI класы

Актавая зала

Качановіч І.С.

Інтэрактыўная гульня “ Ведаю і выконваю”

VI - VIII класы

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Вечар сустрэчы з выпускнікамі “Вечер школьных друзей”

IX – XI класы

Актавая зала

Таміла І.І.

Рудзеня І.А.

Спаборніцтвы “ Снежны снайпер”.

Катанне на лыжах і каньках

V – VIII класы

II – IV класыв

Стадыён, лыжня

Чарняк Ф.Ф.

Удзел у раённай акцыі  «Птичья кормушка»

I – VIII класы

Школьны двор

Рудзеня І.А.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

 

 

Месцы масавага адпачынку

 

Жураўлевіч В.М.

 

 

 

08.02

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

 

 

 

Дзень зімніх відаў спорту

II – XI класы

 

Каток

Чарняк Ф.Ф.

Дыскусія з відэалекторыям “Наркотики: мифы и реальность”

V – VII класы

Кабінет інфарматыкі

Жураўлевіч В.М.

Удзел у  Днях адкрытых дзвярэй па праф-арыентацыі   (УА “Салігорскі дзяржаўны каледж”, філіял БНТУ “Салігорскі дзяржаўны горна-хімічны каледж)

VIII – IX класы

г.Салігорск

Качановіч І.С.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М..

 

 

 

 

 

15.02

ДЗЕНЬ ПАТРЫЯТЫЗМА І ПАМЯЦІ

 

 

 

Экскурсійная паездка ў Музей памяці воінаў - інтэрнацыяналістаў

VI – VII класы

УА “Салігоркі дзяржаўны каледж”

Пракаповіч Т.А.

Выяздная субота ДУДА “ЦТТДіМ Салігорс-кага раёна”

II – XI класы

Спартыўная зала

Класныя кіраўнікі

Паэтычны нон-стоп “Калі гавораць пра Беларусь”

II клас

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Круглы стол “Курить не модно – модно не курить!»

VIII – IX класы

9 клас

Жураўлевіч В.М.

Зімняе мнагаборства “Здароўе”.

V - XI

Стадыён

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

22.02

СВЯТОЧНЫ  ДЗЕНЬ

 

 

 

Пасяджэнне клуба дзяцей і бацькоў “Агеньчык”. Арт – тэрапія “Са святам, таты!”

I – IV класы

4 клас

Лагун Н.М.

Гульнявая праграма “Простыя словы”, прысвечаная Міжнароднаму дню роднай мовы (у рамках Тыдня беларускай мовы і літаратуры)

V – VII класы

Актавая зала

Нагорная І.А.

Патрыятычная спартыўная эстафета “Мы – юные защитники Отечества”

VIII – XI класы

 Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Бондар А.І.

Рудзеня І.А.

Індывідуальныя кансультацыі  «Помощь ребенку в подготовке домашних заданий»

Законныя прастаўнікі

II – V класы

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Занятак з элементамі трэнінга “Што я ведаю аб сабе, мае інтарэсы і схільнасці, мая будучыня”

VIII клас

Кабінет педагога сацыяльнага

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                           

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

 

 

 

29.02

ДЗЕНЬ ЗДАРОВАГА ЛАДУ ЖЫЦЦЯ

 

 

 

Кансультацыя  «Последствия интернет - зависимости»»

V – VII класы

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Дайджэст каля выставы “Спыніся, падлетак”

VIII,  IX класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Тэатралізаваная гульня “Что такое хорошо, что такое плохо?”

II – IV класы

3 клас

Жыліч І.М.

Спартыўныя эстафеты

Спаборніцтвы па баскетболу

II – IV класы

V – XI клапсы

Стадыён, лыжня

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Вайтовіч Н.М.

 

 

 

 

 

07.03

БАЦЬКОЎСКІ  ДЗЕНЬ

 

 

 

Пасяджэнне клуба дзяцей і бацькоў “Агеньчык”. Конкурсная – гульнявая  праграма “Для вас, матулі!”

I – IV класы

Актавая зала

Верамейчык Н.Я.

Інтэрактыўны занятак «Моя семья – мой теплый дом»

IV – VIII  класы

5 клас

Жураўлевіч В.М.

Конкурсная праграма  “Весенний букет”

V – VII  класы

Актавая зала

Лебедзева М.С.

Спаборніцтвы па міні - футболу

Спаборніцтвы па вязцы турысцкіх вузлоў

II - IV

V – XI

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

 

 

 

 

 

14.03

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

 

 

 

Дзень баскетбаліста

 -спаборніцтвы па скачках з месца, праз сакакалку;

-спаборніцтвы па баскетболу

Рухомыя гульні  і эстафеты

V– XI класы

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Чытаем усё сям’ёй “ Праваслаўная кніга ў нашым жыцці”

II – IV класы

4 клас

Лагун Н.М.

Кніжная выстава “Шлях да святасці” (да Дня праваслаўнай кнігі)

V – IX класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Занятак з элементамі трэнінгу па прафесійнаму вызначэнню “На шляху да мэты”

IX – XI класы

11 клас

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

 

 

 

21.03

ДЗЕНЬ ПРАФАРЫЕНТАЦЫІ

 

 

 

Сустрэча с прадстаўнікамі розных пра-фесій “Прафесія ў кадры” ( медыцынскія работнікі)

IX – XI класы

10 клас

Чарняк Л.М.

Выпуск газеты “ В мире профессий”

III – VIII класы

Фае 1 паверха

Класныя кіраўнікі

Рухомыя гульні  і эстафеты

Спартыўныя гульні

II – IV класы

V – XI класы

 

Спартыўная зала

 

Чарняк Ф.Ф.

Кансультацыя “Востребованность профессий на рынке труда»

IX клас

Кабінет педагога саыяльнага

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

 

 

 

28.03

ДЗЕНЬ БЯСПЕКІ

 

 

 

Віктарына “Права ребенка в сказках”

II – IV класы

4 клас

Жураўлевіч В.М.

 Конкурс супрацьпажарных рэклам «Тили-тили, тили-бом!»

V – VIII класы

5 клас

Рудзеня І.А.

 Спаборніцтвы па велатурызму

V – IX класы

Стадыён

Чарняк Ф.Ф.

Удзел у раённых спаборніцтвах па тэхніцы вязкі турысцкіх вузлоў

VII – IX класы

ДУА “СШ№3 г.Салігорска”

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

 

 

 

04.04

ДЗЕНЬ ЗДАРОВАГА ЛАДУ ЖЫЦЦЯ

 

 

 

Пасяджэнне клуба дзяцей і бацькоў “Агеньчык”.  “Быть здоровым – здорово!”

I – IV класы

Актавая зала

Жыбурт Т.І.

Інтэрактыўны занятак “Усё у тваіх руках”

VI, VIII  класы

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Летняе мнагаборства “Здароўе”

V – XI

Стадыён

Чарняк Ф.Ф.

Экспрэс-агляд “Калі хочаш быць здаровым”

V  - IX класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

свернуть

14.12.2019

развернуть

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ  ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА  ДНЯ

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

 

Адказныя

 

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

Дзень гімнаста

II – VIII

 класы

11.00-12.30

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Гутарка-даведік «I кожнай прафесіі слава i гонар»

IX - X класы

11.00 – 11.30

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Турнір знаўцаў прафесій

IX – XI

класы

11.30 – 12.30

11 клас

Жураўлевіч В.М.

Падтрымліваючыя заняткі з вучнямі

VIII клас

XI клас

10.00-11.00

10.00-11.00

8 клас

9 клас

Рутко С.І.

Качановіч І.С

Удзел у раённым злеце ЮВП

V – VIII класы

9.00

ДУА Гімназія №2 г. Салігорска”

Бондар А.І.

Удзел у раённым фестывалі даследчых работ “Я – исследова-тель”

IV клас

11.00

ДУА “СШ №3 г.Салігорска”

Лагун Н.М.

Аб’яднанні  па інтарэсах:

Юны экскурсавод”

 

 

Спартыўныя секцыі:

“Агульная фізічная падрыхтоўка”

 

VII –IX класы

 

 

VII–XIкласы

 

 

9.00 – 11.00

 

12.00 – 14.00

 

18.00 – 20.00

 

Кабінет абслугоўваючай працы

Актавая зала

Спартыўны комплекс

 

Пракаповіч Т.А.

 Масюк К.І.

 

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

21.30-23.00

Месцы масавага адпачынку

Жыліч І.М.

свернуть

07.12.2019

развернуть

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ  ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА  ДНЯ

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

 

Адказныя

ДЗЕНЬ ТВОРЧАСЦІ

Майстэрня Дзеда Мароза.

Акцыя “Навагодні клас”

II – XI класы

10.00 –13.00

Класныя пакоі

Класныя кіраўнікі

Рухомыя гульні

II – IV класы

10.00 – 11.00

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Кніжная паліца 10 снежня - Дзень правоў чалавека.    

II – XI класы

11.00 – 12.00

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Удзел у раённым туры інтэлектуальнай гульні “Піянерскі квіз”

V – VIII класы

9.00

ДУДА “ЦТДіМ Салігорскага раёна”

Чарняк Л.М.

Канцэрная праграма “От всей души” (наведванне УЗ “Доўгаўская бальніца сястрынскага догляду”)

IV – VI класы

11.00

УЗ “Доўгаўская БСД”

Масюк К.І.

Аб’яднанні  па інтарэсах:

Юны экскурсавод”

 

“Вясёлка”

 

Спартыўныя секцыі:

“Агульная фізічная падрыхтоўка”

 

VII –IX класы

V –VIкласы

 

 

VII–XIкласы

 

 

9.00 – 11.00

 

12.00 – 14.00

 

 

18.00 – 20.00

 

Кабінет абслугоўваючай працы

Актавая зала

 

Спартыўны комплекс

 

Пракаповіч Т.А.

 Масюк К.І.

 

 

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

21.30-23.00

Месцы масавага адпачынку

Качановіч І.С.

Аб’яднанні па інтарэсах устаноў дадатковай адукацыі

“Юны інспектар  руху”

 

 

“Чароўныя ноткі”

 

 

 

V – IXкласы

 

 

II – IVкласы

 

 

 

9.00 – 11.00

 

10.00 – 12.00

 

 

 

Пляцоўка па правілах дарожнага руху, майстэрня

 

9 клас

 

 

Бондар А.І.

 

 

Масюк К.І.

свернуть

30.11.2019

развернуть

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ  ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА  ДНЯ

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

 

Адказныя

ДЗЕНЬ ПРАФІЛАКТЫКІ ШКОДНЫХ ЗВЫЧАК

Экспрэс-агляд артыкулаў з перыядыч-ных выданняў да Сусветнага дня прафілактыкі СНІДу

VII – XI класы

11.00 –12.00

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Пазнавальная гульня “Опасные удовольствия”

II – IV класы

10.00 – 11.00

2 клас

Жыбурт Т.І.

Школьная алімпіяда па здароваму ладу жыцця

VIII – XI класы

12.00 – 13.00

9 клас

Качановіч І.С.

Круглы стол “Современные гаджеты і здоровье подростка”

IX – XI класы

11.00 – 12.00

10 клас

Чарняк Л.М.

Круглы стол “ Сделай правильный выбор»

V – VIII класы

1100 – 12.00

8 клас

Рутко С.І.

Выпуск буклетаў ВИЧ – узнай больше»

VIII – XI класы

10.00- 11.00

Кабінет інфарматыкі

Рудзеня І.А.

Спаборніцтвы па настольнаму тэнісу

Спаборніцтвы па зімняму мнагаборству дапрызыўнай моладзі

V –VII кл.

VIII -XI кл.

 

IX – XI кл.

 

11.00-12.00

12.00-13.00

 

13.00-14.00

 

Спартыўная зала

 

 

Чарняк Ф.Ф.

Карэкцыйна – развіваючы занятак “Мир вокруг меня”

VIII клас

10.00-11.00

7 клас

Жураўлевіч В.М.

Аб’яднанні  па інтарэсах:

Юны экскурсавод”

 

“Вясёлка”

 

Спартыўныя секцыі:

“Агульная фізічная падрыхтоўка”

 

VII –IX класы

 

V –VIкласы

 

VII–XIкласы

 

 

9.00 – 11.00

 

12.00 – 14.00

 

 

18.00 – 20.00

 

Кабінет абслугоўваючай працы

9 клас

 

Спартыўны комплекс

 

Пракаповіч Т.А.

 Масюк К.І.

 

 

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

21.30-23.00

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

Аб’яднанні па інтарэсах устаноў дадатковай адукацыі

“Юны інспектар  руху”

 

 

“Чароўныя ноткі”

 

 

 

V – IXкласы

 

 

II – IVкласы

 

 

 

9.00 – 11.00

 

10.00 – 12.00

 

 

 

Пляцоўка па правілах дарожнага руху, майстэрня

 

9 клас

 

 

Бондар А.І.

 

 

Масюк К.І.

свернуть

23.11.2019

развернуть

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ  ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА  ДНЯ

23 лістапада 2019 года

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

 

Адказныя

ДЗЕНЬ ПАЗНАННЯ І АДКАЗНАСЦІ

Выпуск інфармацыйнай лістоўкі 

“ Ведаць – наша права” (правы і абавязкі)

VII – XI класы

 

10.00 – 11.00

Кабінет інфарматыкі

Класныя кіраўнікі

Удзел у раённай алімпіядзе па фізічнай культуры і здароўю

 X, XI класы

9.00

ГУО “СШ №14 г.Салігорска”

Чарняк Ф.Ф.

Удзел у раённай алімпіядзе па працоўнаму навучанню

 IX – XI класы

9.00

ГУО “СШ №11 г.Салігорска”

Пракаповіч Т.А.

Бондар А.І.

Удзел у дыстанцыйнай алімпі-ядзе “Юны фінансіст”

VII – XI класы

11.00 – 12.30

Кабінет інфарматыкі

Рутко С.І.

Чарняк Л.М.

Экскурсійная паездка ў Салігорскі краязнаўчы музей

V – VI класы

9.00

г.Салігорск

Пракаповіч Т.А.

Лебедзева М.С.

Аб’яднанні  па інтарэсах:

 

“Вясёлка”

 

Спартыўныя секцыі:

“Агульная фізічная падрыхтоўка”

 

 

V –VIкласы

 

 

VII –XIкласы

 

 

 

12.00 – 14.00

 

 

18.00 – 20.00

 

 

9 клас

 

 

Спартыўны комплекс

 

 

Масюк К.І.

 

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

21.30-23.00

Месцы масавага адпачынку

Валатовіч Л.І.

Аб’яднанні па інтарэсах устаноў дадатковай адукацыі

“Юны інспектар  руху”

“Чароўныя ноткі”

 

 

V – IXкласы

 

II – IVкласы

 

 

9.00 – 11.00

 

10.00 – 12.00

 

Пляцоўка па правілах дарожнага руху, майстэрня

 

9 клас

 

Бондар А.І.

 

Масюк К.І.

свернуть

15.11.2019

развернуть

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ  ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА  ДНЯ

15 лістапада 2019 года

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

 

Адказныя

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

Дзень футбаліста

II –IV класы

V – X класы

11.00 –12.00

 

12.00 – 13.00

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Вясёлы час зносін “У госці да казкі”

II - III  класы

10.00 – 11.00

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Пасяджэнне клуба дзяцей і бацькоў “Агеньчык”

Круглы стол “Формирование у детей ответственности”

Законныя прадстаўнікі II- IV кл.

10.00-11.00

Актавая зала

Лагун Н.М.

Акцыя “Отходы в доходы” (збор макулатуры, пластыка)

II – XI класы

9.00 – 11.00

Соцыум

Рудзеня І.А.

Класныя кіраўнікі

Удзел у раённым  конкурсе «Спасатели  глазами детей» у намінацыі  «Рисунок»

II – XI класы

9.30

ДУА “СШ №10 г.Салігорска”

Пракаповіч Т.А.

Удзел у раённых спаборніцтвах па настольнаму тэнісу

VII-IX

класы

11.00

ДУА “Старобінская СШ Салігорскага раёна”

Бондар А.І.

Аб’яднанні  па інтарэсах:

 

“Вясёлка”

 

Спартыўныя секцыі:

“Агульная фізічная падрыхтоўка”

 

 

V –VIкласы

 

 

VII –XIкласы

 

 

 

12.00 – 14.00

 

 

18.00 – 20.00

 

 

9 клас

 

 

Спартыўны комплекс

 

 

Масюк К.І.

 

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

21.30-23.00

Месцы масавага адпачынку

Валатовіч Л.І.

Аб’яднанні па інтарэсах устаноў дадатковай адукацыі

“Юны інспектар  руху”

“Чароўныя ноткі”

 

 

V – IXкласы

 

II – IVкласы

 

 

9.00 – 11.00

10.00 – 12.00

 

Пляцоўка па правілах дарожнага руху, майстэрня

 

9 клас

 

Бондар А.І.

 

Масюк К.І.

             

 

свернуть

План мероприятий на вторую четверть

развернуть

План мерапрыемстваў шостага школьнага дня

на II чвэрць  2019/2020  навучальнага  года

 

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Месца

правядзення

 

Адказныя

16.11  ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

Дзень футбаліста

II – VII класы

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Вясёлы час зносін “У госці да казкі”

II - III  класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Пасяджэнне клуба дзяцей і бацькоў “Агеньчык”

Круглы стол “Формирование у детей ответственности”

I – IV  класы

Актавая зала

Лагун Н.М.

Жураўлевіч В.М.

Акцыя “Отходы в доходы” (збор макулатуры, пластыка)

II – XI класы

Соцыум

Рудзеня І.А.

Класныя кіраўнікі

Удзел у раённым  конкурсе «Спасатели  глазами детей» у намінацыі  «Рисунок»

II – XI класы

ДУДА “ЦТДіМ Салігорскага раёна”

Пракаповіч Т.А.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

23.11  ДЗЕНЬ  ПРАВОЎ І АДКАЗНАСЦІ

Інфармацыйна- пазнавальны марафон

“ Права на все случаи жизни”

V – VII  класы

Установа

Пракаповіч Т.А.

Выпуск інфармацыйнай лістоўкі 

“ Ведаць – наша права” (правы і абавязкі)

 

V – XI класы

 

Камп’ютарны клас

 

Класныя кіраўнікі

Спаборніцтвы па валейболу

Спаборніцтвы па піянерболу

VIII – XI класы

II – IV класы

Спартыўная зала

 

Чарняк Ф.Ф.

Кансультацыя для законных прадстаўнікоў вучняў  “Тревожный ребёнок”

IX – XI класы

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

30.11 ДЗЕНЬ ПРАФІЛАКТЫКІ ШКОДНЫХ ЗВЫЧАК

Экспрэс-агляд артыкулаў з перыядыч-ных выданняў да Сусветнага дня прафілактыкі СНІДу

VII – XI класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Пазнавальная гульня “Опасные удовольствия”

II – IV класы

2 клас

Жыбурт Т.І.

Ток-шоу «Умей сказать «Нет»

IX – XI класы

10 клас

Чарняк Л.М.

Круглы стол “ Сделай правильный выбор»

V – VIII класы

8 клас

Рутко С.І.

Выпуск буклетаў ВИЧ – узнай больше»

VIII – XI класы

Камп’ютарны клас

Рудзеня І.А.

Спаборніцтвы па настольнаму тэнісу

Спаборніцтвы па зімняму мнагаборству дапрызыўнай моладзі

V – XI класы

IX – XI класы

 

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Карэкцыйна – развіваючы занятак “Мир вокруг меня”

VIII клас

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

 

Жураўлевіч В.М.

07.12  ДЗЕНЬ ТВОРЧАСЦІ

Майстэрня Дзеда Мароза.

Акцыя “Навагодні клас”

II – XI класы

Класныя пакоі

Класныя кіраўнікі

Рухомыя гульні

II – IV класы

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Групавы занятак  “Какой я”

IX клас

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Кніжная паліца 10 снежня - Дзень правоў чалавека.   

II – XI класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Удзел у раённым туры інтэлектуальнай гульні “Піянерскі квіз”

V – VIII класы

ДУДА “ЦТДіМ Салігорскага раёна”

Рудзеня І.А.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

14.12  ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

 

Дзень гімнаста

II – XI класы

 

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Гутарка-даведік «I кожнай прафесіі слава i гонар»

IX клас

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Удзел у благачыннай акцыі “Цуды на Ражство”

II – XI класы

Кабінет дзіцячых і маладзежных арганізацый

Рудзеня І.А.

Рэйд «Падлетак»

V – XI класы

Па месцы пражывання

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

21.12  ДЗЕНЬ ПРЫРОДЫ І ЭКАЛОГІІ

Пасяджэнне клуба дзяцей і бацькоў “Агеньчык”. Віртуальтнае падарожжа “Белавежскай пушчы – 80”

II – IV класы

Актавая зала

Жыліч І.М.

Спаборніцтвы “ Залатая скакалка”

II – XI класы

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Тэматычная выстава “З Новым годам!

З Калядамі”

V – VIII класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Прафілактычная гутарка  “ Опасность пиротехники”

V-IX класы

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

28.12 ДЗЕНЬ ВЯСЁЛАГА АДПАЧЫНКУ

Паходы выхаднога дня

II – XI класы

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

КТП “Сустракаем Новы год”:

- навагодні ранішнік “В дверь стучится Новый год!» (II – IV класы);

-  тэатралізаванае прадстаўленне «В гостях у Новогодней сказки» (V – VII класы);

-навагодняя танцавальна-забаўляль-ная праграма  «В поисках ледяной свежести» (VIII – XI класы)

 

I – IV класы

 

 

V – VII класы

 

 

VIII – XI класы

 

 

Актавая зала

Рудзеня І.А.

Класныя кіраўнікі

Масюк К.І.

Таміла М.І.

Кансультацыя для законных прадстаўнікоў вучняў  “Безопасность ребёнка на зимних каникулах”

II – XI класы

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                           

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

04.01 ДЗЕНЬ ЗІМОВЫХ  ГУЛЬНЯЎ І ЗАБАЎ

Гульні і забавы “ Зімушка зіма”

II – XI класы

Стадыён, каток

Чарняк Ф.Ф,

Кансультацыя для законных прадстаўнікоў   «Как повысить самооценку ребёнка»

II – XI класы

Кабінет педагога сацыяльнага

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

11.01 ДЗЕНЬ ЦІКАВАЙ ІНФАРМАЦЫІ

Прэзентацыя “Запаведнікі і  нацыянальныя паркі нашай  краіны”

II – IV класы

3 клас

Жыліч І.М.

Хакейны турнір

Катанне на каньках

VII – XI класы

II – VI класы

Каток

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

свернуть

План мероприятий 12.10.2019

развернуть

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ  ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА  ДНЯ

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

 

Адказныя

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

Спартландыя “ На старт выклікаюцца  ўсе” з удзелам матуль

II – XI класы

 

11.00 – 12.00

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Тэматычная паліца “Пра жанчыну, чыё імя – МАЦІ”

VII -XI класы

10.00 – 11.00

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Майстар-клас “Нашы мамы – крэатыўныя дамы!”

II – XI класы

10.00 – 11.00

Актавая зала

Класныя кіраўнікі

Акцыя “Дом без адзіноты” (шэфская дапамога і віншаванне пажылых жанчын, удзельніц Вялікай Айчыннай вайны з Днём маці)

 

V-XI класы

 

12.00 – 13.00

 

Па месцы пражывання

 

Класныя кіраўнікі

Круглы стол  “ Вместе с мамой”

IV, V, X класы

9.00 -10.00

5  клас

Жураўлевіч В.М.

Аб’яднанні  па інтарэсах:

Юны экскурсавод”

 

“Вясёлка”

 

Спартыўныя секцыі:

“Агульная фізічная падрыхтоўка”

 

VII –IX класы

 

V –VI класы

 

 

VII –XI класы

 

 

9.00 – 11.00

 

12.00 – 14.00

 

 

18.00 – 20.00

 

Кабінет абслугоўваючай працы

9 клас

 

 

Спартыўны комплекс

 

Пракаповіч Т.А.

 Масюк К.І.

 

 

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

21.30-23.00

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

Аб’яднанні па інтарэсах устаноў дадатковай адукацыі

“Юны інспектар  руху”

 

 

“Чароўныя ноткі”

 

 

 

 

V – IX класы

 

 

II – IV класы

 

 

 

9.00 – 11.00

 

10.00 – 12.00

 

 

 

Пляцоўка па правілах дарожнага руху, майстэрня

 

9 клас

 

 

Бондар А.І.

 

 

Масюк К.І.

 

фото отчет

свернуть

План мероприятий 05.10.2019

развернуть

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ  ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА  ДНЯ

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

 

Адказныя

ДЗЕНЬ ПРЫЕМНЫХ СУСТРЭЧ

Сустрэча с прадстаўнікамі розных прафесій “Прафесія ў кадры” ( настаўнік,выхавальнік)

X, XI класы

 

11.00 – 12.00

 

Школьны парк

Рудзеня І.А.

Класныя кіраўнкі

Калектыўна-творчая справа “Падарунак настаўніку” (камп’ютарная паштоўка-калаж)

VII – XI класы

9.00

ДУДА “ЦТДіМ Салігорскага раёна”

Валатовіч Л.І.

Аперацыя “Паштоўка” (віншаванне ветэранаў педагагічнай працы з Днём настаўніка)

V – XI класы

11.00 – 12.00

Па месцы пражывання

Класныя кіраўнікі

Рудзеня І.А.

Удзел у раённым першынстве па пажарна-выратавальнаму спорту

 

V–VIII класы

 

9.00

 

ГРАНС г.Салігорска

 

Бондар А.І.

Агляд “Новыя паступленні ў бібліятэку”

V – XI  класы

10.00 -11.00

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Індывідуальныя кансультацыі для вучняў   « Вся правда о наркотиках»

VI – VIII  класы

 

11.00 – 12.00

Кабінет педагога сацыяльнага

Жураўлевіч В.М.

 

Аб’яднанні  па інтарэсах:

Юны экскурсавод”

 

 

VII –IX класы

 

 

 

 

 

9.00 – 11.00

 

          

 

 

Кабінет абслугоўва-ючай працы

 

 

 

Пракаповіч Т.А.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

21.30-23.00

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

Аб’яднанні па інтарэсах устаноў дадатковай адукацыі

 

“Чароўныя ноткі”

 

 

 

 

II – IV класы

 

 

 

10.00 – 12.00

 

 

 

 

9 клас

 

 

 

Масюк К.І.

 

фото отчет

свернуть

План мероприятий 28.09.2019

развернуть

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ  ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА  ДНЯ

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

 

Адказныя

ДЗЕНЬ ДАБРЫНІ І ПАВАГІ

Аперацыя “Паштоўка” (віншаванне ветэранаў педагагічнай працы, ветэранаў Вялікай Айчыннай вайны, адзінокіх)

 

V – XI класы

 

11.00 – 12.00

 

Школьны парк

Рудзеня І.А.

Класныя кіраўнкі

Удзел у раённым конкурсе “КВН ЮИД”

 

V– IX  класы

9.00

ДУДА “ЦТДіМ Салігорскага раёна”

Валатовіч Л.І.

Удзел у раённым злёце атрадаў ЮІР (I этап)

 

V–VIII класы

9.00

ДУА “Гімназія №2 г.Салігорска”

Бондар А.І.

Гутарка-разважанне “Кніга ў вашай сям’і”

V – VI класы

10.00 -11.00

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Кансультацыя для вучняў

 « Твой выбор и твое окружение»

VIII – IX  класы

 

11.00 – 12.00

Кабінет педагога сацыяльнага

Жураўлевіч В.М.

 

Аб’яднанні  па інтарэсах:

Юны экскурсавод”

 

“Вясёлка”

 

 

VII –IX класы

 

 

V –VI класы

 

 

9.00 – 11.00

 

 

12.00 – 14.00

 

 

 

 

 

Кабінет абслугоўва-ючай працы

 

9 клас

 

 

 

 

Пракаповіч Т.А.

 

Масюк К.І.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

21.30-23.00

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

Аб’яднанні па інтарэсах устаноў дадатковай адукацыі

 

“Чароўныя ноткі”

 

 

 

 

II – IV класы

 

 

 

10.00 – 12.00

 

 

 

 

9 клас

 

 

 

Масюк К.І.

 

фото отчет

свернуть

План мероприятий 21.09.2019

развернуть

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ  ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА  ДНЯ

21  верасня   2019 года

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

 

Адказныя

ДЗЕНЬ МІРА І ТАЛЕРАНТНАСЦІ

Конкурс малюнкаў на асфальце “Мы –за мір!”

V – VIII класы

 11.00 – 12.00

Школьны двор

Рудзеня І.А.

Прэзентацыя “ Голубь мира – символ Международного Дня мира»

 

II – IV класы

 

10.00-11.00

 

3 клас

 

Жыліч І.М.

21.09 – Сусветны дзень без аўтамабіля:

-практычны занятак “  Вождение велосипеда”

-распаўсюджванне лістовак

 

 

IV – VII класы

 

 

9.00-10.00

 

 

Пляцоўка па ПДР

 

Бондар А.І.

Валатовіч Л.І.

Турнір па міні - футболу

V – VI класы

VII-VIII класы

11.00 -12.00

12.00 – 13.00

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Гадзіна бібліяграфіі Гэтыя кнігі ведаюць усё

 IV–Vкласы

 

10.00 – 11.00

 

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Кансультацыя для законных прадстаўнікоў «Если ребёнок говорит неправду»

VI клас

11.00 – 12.00

Кабінет педагога -псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Аб’яднанні  па інтарэсах:

Юны экскурсавод”

 

“Вясёлка”

 

Спартыўныя секцыі:

“Агульная фізічная падрыхтоўка”

 

VII –IX класы

 

V –VI класы

 

 

VII –XI класы

 

 

 

Кабінет абслугоўваючай працы

9 клас

 

 

Спартыўны комплекс

 

Пракаповіч Т.А.

 Масюк К.І.

 

 

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

 

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

Аб’яднанні па інтарэсах устаноў дадатковай адукацыі

“Юны інспектар  руху”

 

“Чароўныя ноткі”

 

 

 

V – IX класы

 

 

II – IV класы

 

 

9.00 – 11.00

 

 

10.00 – 12.00

 

 

Пляцоўка па правілах дарожнага руху, майстэрня

 

 

9 клас

 

 

Бондар А.І.

 

 

Масюк К.І.

 

фото отчет 

свернуть

План мероприятий 14.09.2019

развернуть

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ  ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА  ДНЯ

14  верасня   2019 года

 

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

 

Адказныя

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

Турысцкі злёт у рамках правядзення Тыдня спорта и зддароўя

 

IV –IX класы

 10.00 – 11.30

Школьны парк

Чарняк Ф.Ф

Класныя кіраўнкі

Дабрачынная акцыя

“ Поделись тетрадкой”

 

II– XI класы

9.00

Класныя пакоі

Рудзеня І.А.

Класныя кіраўнікі

Удзел у раённым мерапрыемстве “Салют піянерскаму гальштуку”

 

V–VIII класы

9.00

ДУДА “ЦТДіМ Салігорскага раёна”

Рудзеня І.А.

Рэкамендацыйныя гутаркі

II– XI класы

9.00 -12.00

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Рэйд “Забота - 2019”

 

I – XI  класы

 

10.00 – 13.00

 

аг.Доўгае

Жураўлевіч В.М.

Аб’яднанні  па інтарэсах:

Юны экскурсавод”

 

“Вясёлка”

 

Спартыўныя секцыі:

“Агульная фізічная падрыхтоўка”

 

VII –IX класы

 

V –VI класы

 

 

VII –XI класы

 

 

9.00 – 11.00

 

12.00 – 14.00

 

 

18.00 – 20.00

 

Кабінет абслугоўваючай працы

9 клас

 

 

Спартыўны комплекс

 

Пракаповіч Т.А.

 Масюк К.І.

 

 

Чарняк Ф.Ф.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

21.30-23.00

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

Аб’яднанні па інтарэсах устаноў дадатковай адукацыі

“Юны інспектар  руху”

 

 

“Чароўныя ноткі”

 

 

 

V – IX класы

 

 

II – IV класы

 

 

 

9.00 – 11.00

 

10.00 – 12.00

 

 

 

Пляцоўка па правілах дарожнага руху, майстэрня

 

9 клас

 

 

Бондар А.І.

 

 

Масюк К.І.

 

фото отчет

свернуть

План мероприятий 07.09.2019

развернуть

 

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ  ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА  ДНЯ

7  верасня  2019 года

Мерапрыемствы

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

Адказныя

Удзел у раённых спаборніцтвах па турызму

V– VI класы

9.00

г.Салігорск

Чарняк Ф.Ф.

Экскурсія – падарожжа “Сцяжынкамі роднага краю”

III – IV класы

10.00 – 11.00

Лясная зона

Лагун Н.М.

Жыліч І.М.

Рэйд «Забота”

II – XI класы

11.00 – 13.00

Па месцы пражывання

Жураўлевіч В.М.

Конкурс плакатаў “Мы – за безопасность”

V – XI  класы

10.00 -11.00

Фае 1 паверха

Класныя кіраўнікі

 

Рэклама аб’яднанняў па інтарэсах:

 “Акварэлька”,

“Радуга”,

 “Магія слова”,

 “Лідэр”

 

II – XI класы

 

11.00 – 12.00

 

Фпе 2 паверха

 

Пракаповіч Т.А.

Масюк К.І.

Таміла М.І.

Прыходзька А.Д.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

21.30-23.00

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

 

Фото отчет

свернуть

План мероприятий на первую четверть

развернуть

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар  дзяржаўнай установы адукацыі “Доўгаўская сярэдняя  школа

Салігорскага раёна”

 __________________У.М.Некрашэвіч

 “________” ________________   2019 г.

План мерапрыемстваў шостага школьнага дня

на I чвэрць  2019/2020  навучальнага  года

 

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Месца

правядзення

 

Адказныя

07.09       

ДЗЕНЬ БЯСПЕКІ

 

 

 

Удзел у раённых спаборніцтвах па турызму

V – VI класы

г.Салігорск

Пракаповіч Т.А.

Чарняк Ф.Ф.

Экскурcія  - падарожжа “Сцяжынкамі роднага краю”

III – IV класы

Лясная зона

Жыліч І.М.

Лагун Н.М.

Конкурс плакатаў “Мы – за бяспеку!”

V – XI класы

Фае 1 паверха

Класныя кіраўнікі

Прэзентацыя аб’яднанняў па інтарэсах у рамках тыдня дадатковай адукацыі

II – XI класы

Фае 2 паверха

Педагогі дадатковай адукацыі

Рэйд “Сям’я”

I – XI класы                     

Па месцы пражывання

Журавлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

14.09

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

 

 

 

Турысцкі злёт у рамках правядзення Тыдня спорта и зддароўя

IV –IX класы

Школьны парк

Чарняк Ф.Ф

Класныя кіраўнкі

Дабрачынная акцыя

“ Поделись тетрадкой”

II– XI класы

Класныя пакоі

Рудзеня І.А.

Класныя кіраўнікі

Удзел у раённым мерапрыемстве “Салют піянерскаму гальштуку”

V–VIII класы

ДУДА “ЦТДіМ Салігорскага раёна”

Рудзеня І.А.

Рэкамендацыйныя гутаркі

II– XI класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Рэйд “Забота - 2019”

I – XI  класы

аг.Доўгае

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

21.09

ДЗЕНЬ МІРА І ТАЛЕРАНТНАСЦІ

 

 

 

Конкурс малюнкаў на асфальце “Мы –за мір!”

V – VIII класы

Школьны двор

Рудзеня І.А.

Прэзентацыя “ Голубь мира – символ Международного Дня мира»

II – IV класы

3 клас

Жыліч І.М.

21.09 – Сусветны дзень без аўтамабіля:

-практычны занятак “  Вождение велосипеда”

-распаўсюджванне лістовак

IV – VII класы

Пляцоўка па ПДР

Бондар А.І.

Валатовіч Л.І.

Турнір па міні - футболу

V – XI класы

Стадыён

Чарняк Ф.Ф.

Гадзіна бібліяграфіі Гэтыя кнігі ведаюць усё

 IV–Vкласы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Кансультацыя для законных прадстаў-нікоў «Если ребёнок говорит неправду»

VI клас

Кабінет педагога -псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

 

Жураўлевіч В.М.

8.09

ДЗЕНЬ ДАБРЫНІ І ПАВАГІ

 

 

 

 

 

 

Канцэртная праграма “Осенний букет поздравлений” , прысвечаная Дню пажылых людзей

II – VIII класы

УЗ “Доўгаўская БСД”

Масюк К.І.

Жыбурт Т.І.

Лебедзева М.С.

Аперацыя “Паштоўка” (віншаванне ветэранаў педагагічнай працы, ветэранаў Вялікай Айчыннай вайны, адзінокіх)

V – XI класы

Па месцы пражывання

Рудзеня І.А.

Класныя кіраўнікі

Акцыя “Отходы в доходы” (збор макуларуры)

II –XI классы

Аг.Доўгае

Рудзеня І.А.

 Легкаатычны крос “ Восень наступіла”

II – XI класы

Стадыён

Чарняк Ф.Ф

 

Гутарка-разважанне “Кніга ў вашай сям’і”

V – VI класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Кансультацыя для вучняў « Твой выбор и твое окружение»

VIII – IX  класы

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

05.10

ДЗЕНЬ ІНТЭЛЕКТУАЛЬНЫХ ГУЛЬНЯЎ

 

 

 

Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?” (свет рускай мовы  і беларускай мовы)

 

VI– VII класы

VIII -IX класы

 

7 клас

11 клас

Прыходзька А.Д.

Нагорная І.А.

Таміла М.І.

Спаборніцтвы па шахматах

V – XI  класы

Фае 3 паверха

Чарняк Ф.Ф.

Сустрэча с прадстаўнікамі розных прафесій “Прафесія ў кадры” ( настаўнік, выхавальнік)

X, XI класы

11 клас

Таміла М.І.

Саротнік С.М.

Калектыўна-творчая справа “Падарунак настаўніку” (камп’ютарная паштоўка-калаж)

VII – XI класы

Камп’ютарны клас

Рутко С.І.

Агляд “Новыя паступленні ў бібліятэку”

V – XI  класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Індывідуальныя кансультацыі для вучняў   « Вся правда о наркотиках»

VI – VIII  класы

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Аперацыя “Паштоўка” (віншаванне ветэранаў педагагічнай працы з Днём настаўніка)

V – XI класы

Па месцы пражывання

Класныя кіраўнікі

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

12.10

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

 

 

 

Спартландыя “ На старт выклікаюцца  ўсе” з удзелам матуль

II – XI класы

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Тэматычная паліца “Пра жанчыну, чыё імя – МАЦІ”

VII -XI класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Творчы фестываль “ Наши таланты для любимых мам”

II – XI класы

Актавая зала

Рудзеня І.А.

Акцыя “Дом без адзіноты” (шэфская дапамога і віншаванне пажылых жанчын, удзельніц Вялікай Айчыннай вайны з Днём маці)

 

V-XI класы

 

Па месцы пражывання

Рудзеня І.А.

Класныя кіраўнікі

Круглы стол  “ Вместе с мамой”

IV, V, Xкласы

5  клас

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

 

Жураўлевіч В.М.

19.10

ДЗЕНЬ ЗДАРОВАГА ЛАДУ ЖЫЦЦЯ

 

 

 

Гульнявая праграма “Па лесвічцы здароўя”

II – IV класы

2 клас

Жыбурт Т.І.

Шашачны турнір

Спаборніцтвы па настольнаму  тэнісу

II–IV класы

V – XI класы

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Кансультацыя для законных прадстаўнікоў “Прафілактыка камп’ютарнай залежнасці”

II – VIII класы

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Карэкцыйны занятак “Планета майго дзяцінства”

V клас

5 клас

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

26.10

ДЗЕНЬ  ПРАЦЫ

 

 

 

Працоўны дэсант “Жоўты ліст” (уборка лісця)

VIII – XI класы

Плошча Муравіцкага, Курган Славы

Класныя кіраўнікі

Дзень добрых спраў. Будзь здарова, Кніжка! 

II -XI  класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Рухомыя гульні “ Самы хуткі , лоўкі, умелы “

Шашачны турнір

II–IV класы

 

V – XI класы

Стадыён

 

Фае 3 паверха

 

Чарняк Ф.Ф.

Пасяджэнне клуба дзяцей і бацькоў “Агеньчык”. Брыфінг “Как найти путь к бесконфликтной дисциплине”

I – IV класы

4 клас

Лагун Н.М.

Групавы занятак “Наш клас”

VII  класы

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

02.11

ДЗЕНЬ ДЗІЦЯЧЫХ І МАЛАДЗЕЖНЫХ АРГАНІЗАЦЫЙ

 

 

 

Конкурсная праграма “Піянер – рынг”

V – VIII класы

7 клас

Рудзеня І.А.

Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?

( свет біялогіі, хіміі)

IX – XI класы

9 клас

Прыходзька А.Д.

Качановіч І.С.

Асабістыя спаборніцтвы па настольнаму тэнісу

Спаборніцтвы па міні-футболу

II - IV  класы

 

V – XI класы

Спартыўная зала

Чарняк Ф.Ф.

Трэнінгавы занятак “Жизнь одна”

II – IV  класы

Кабінет педагога-псіхолага

Жураўлевіч В.М.

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля                                                          

Настаўнікі, законныя прадстаўнікі

Месцы масавага адпачынку

Жураўлевіч В.М.

09.11

ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ І СПОРТУ

 

 

 

Дзень футбаліста

 Спаборніцтвы  “Імклівы мяч”

II – Xiкласы

Стадыён

Чарняк Ф.Ф.

Рэкламная гутарка па новых кнігах, энцыклапедыях, часопісах, газетах, якія паступілі ў бібліятэку.

II -XI  класы

Бібліятэка

Камароўская А.І.

Інтэрактыўны занятак “Образ жизни и здоровье”

VI клас

5 клас

Жураўлевіч В.М.



свернуть